‘Altın Kız’ Ayşe Begüm Onbaşı madalyaya doymuyor

Kısa mesleğinde şimdiden 100’den fazla madalya kazanan Red Bull atleti Onbaşı, bu sefer de Tunus’ta düzenlenen 3. Comegym Akdeniz Oyunları Aerobik Cimnastik Gençler Şampiyonası’nda 15-17 yaş kategorisinde altın madalya aldı. Başarılarına bir yenisini daha ekleyen genç sportmen “Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin gelecek vadeden atletleri ortasında yer alan ve alanında ülkenin tepesinde bulunan Red Bull sportmeni Ayşe Begüm Onbaşı, başarılarına bir yenisini daha ekledi. 2017’de İtalya’nın Ancona kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ve 2016’da Güney Kore’de elde ettiği Dünya Şampiyonluğu’nun akabinde kalitesini ispatlayan Ayşe Begüm Onbaşı, bu kere de Tunus’ta büyük bir muvaffakiyete imza attı. 16 yaşındaki sportmen 3. Comegym Akdeniz Oyunları Aerobik Cimnastik Gençler Şampiyonası’nda 15-17 yaş kategorisinde birinci olarak altın madalyaya uzandı. Genç sportmen yarış sonunda kendisini destekleyenlere teşekkürlerini iletti.
Türkiye Ulusal Grubu, turnuvayı 2 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya ile tamamladı.

Ayşe Begüm Onbaşı kimdir?
2001 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde dünyaya gelen Ayşe Begüm Onbaşı, sporla şimdi 3 yaşındayken tanıştı. O günlerde Akhisar’da bale eğitimi alan başarılı atlet, İspanyol bale öğretmeninin dikkatini çekmesiyle birlikte, hocasının ailesini yönlendirmesi sayesinde cimnastiğe yöneldi. Atlet bir aileden gelen Ayşe Begüm, haftanın 5 günü konutundan yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki idman salonuna giderek sporunu geliştirip, vakit içinde dünya çapında bir cimnastikçiye dönüştü. Spor mesleğinin yanı sıra Akhisar Anadolu Lisesi’nde tahsilini sürdüren genç cimnastikçi, 11 yaşından bu yana ulusal formayı taşıyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir