Artistik Cimnastik Ulusal Kadrosu’nda amaç 2020 Olimpiyatları

Türkiye Cimnastik Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan ve Mersin’de gerçekleştirilecek ‘Artistik Cimnastik Büyük Erkekler Ulusal Kadro Hazırlık Kampı’ 8 atlet, 3 antrenör, 1 fizyoterapist ve 1 kondisyoner katıldı. Dünya Kupaları ve Ekip Yarışları hazırlıklarına Mersin Olimpik Cimnastik Salonu’nda günde çift egzersizle devam eden Artistik Cimnastik Büyük Erkekler Ulusal Grubu, 14-17 Mart tarihleri ortasında Azerbaycan’da yapılacak olan Artistik Cimnastik Dünya Kupası ile Almanya’da düzenlenecek Artistik Cimnastik Kadro Yarışları, 19-24 Mart tarihlerinde Katar’ın konut sahipliğinde yapılacak Dünya Kupası ve 28 Mart – 1 Nisan tarihlerinde Ukrayna’daki Artistik Cimnastik Kadro Müsabakaları hazırlıklarına katılacak.

Hazırlık çalışmalarının çok âlâ geçtiğini belirten Türkiye Cimnastik Federasyonu Artistik Cimnastik Erkekler Olimpik Kadro Koordinatörü Ziya Özgören, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından sunulan imkanlardan epeyce mutlu olduklarını belirterek, kamp yaptıkları salonun olimpik olmasının kendileri için büyük bir avantaj olduğunu söyledi. Özgören, Türkiye’ye madalya kazandırmak ve Türk bayrağını göndere çektirme amacında çalıştıklarını söz ederek, “Dünya Kupaları ve Kadro Müsabakaları hazırlıklarımıza Mersin’de devam ediyoruz. Ulusal ekip olarak asıl gayemiz önümüzde katılacağımız yarışlarda güzel dereceler alıp, dünya sıralamasında grup olarak birinci 12’ye girip 2020 Tokyo Olimpiyatlarında ülkemizi en düzgün halde temsil etmektir” dedi.

Mersin Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Oğuz Kaymaz ise, “Artistik Cimnastik Büyük Erkekler Ulusal Grubumuza, hazırlıklarını sürdürdükleri Dünya Kupaları ve Ekip Müsabakaları’nda bayrağımızı dalgalandıracaklarına inanıyor ve muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir