Avrupa ikincisi Göksu Üçtaş Ulu İzmir’de coşkuyla karşılandı!

Mersin’de düzenlenen Avrupa Bayanlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda büyükler yer aletinde gümüş madalya kazanan Göksu Üçtaş Ulu ile öteki ulusal sportmenler, İzmir’e döndü.

Kara yoluyla kente gelen Ulu ile ulusal sportmenler Dilara Yurtdaş, Beyza İhtimam, Kardelen Paryaz ve Ece Yağmur Yavuz’u, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğünde Vilayet Müdürü Murat Eskici, Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı İsmail Göktekin, ulusal cimnastikçiler İbrahim Çolak, Ferhat Arıcan, Abdelrahman Elgamal ve Ahmet Başkan ile genç sportmenler, alkışlarla karşıladı.

Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan birinci bayan Türk atlet olarak ismini tarihe yazdıran Göksu Üçtaş Ulu ile başka atletlere çiçek takdim edildi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Şanlı, çok keyifli ve gururlu olduğunu, madalyasını Türk bayanına ve annelere armağan ettiğini belirtti.

Ulu, şunları kaydetti:

Elimizden geleninin en uygunuyla yarışarak ülkemizi temsil ettik ve sonunda da madalyayı kaptık. Bu manada çok memnunum. Böylesine büyük bir tertibin ülkemizde olması, federasyonun bu kadar kısa müddette titizlikle tertibi yürütmesi de çok değerli. Bunun için bizlere takviye veren başta hocalarımız ve kadro arkadaşlarımız, bakanlığımız, ailemiz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Bu bir takım işi, biz daima birlikte buraya geldik. Bu madalya hepimizin.

Karşılaşma sonunda birinci sıraya yerleştiği duyurulan fakat itiraz üzerine yapılan kıymetlendirme sonrası gümüş madalya kazandığı açıklanan Ulu, bu bahisle ilgili ise “Aslında birinciliğin de gözyaşını döktük, onu da yaşamış olduk ancak gümüş madalya da bizim için çok hoş.” tabirlerini kullandı.

İSMAİL GÖKTEKİN: TÜRK CİMNASTİĞİNİN ÖNÜ AÇIK

Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı İsmail Göktekin ise İbrahim Çolak ve Ahmet Başkan’ın geçen yılki muvaffakiyetinden sonra cimnastiğe ilginin daha da arttığını tabir etti. İzmir’in cimnastikte isminden kelam ettirdiğini lisana getiren Göktekin, atletlere teşekkür etti.

Kelam konusu şampiyonanın olağanda Fransa’da düzenlenmesinin planlandığını lakin yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle bu ülkenin çekildiğini aktaran Göktekin, “İki ay üzere kısa bir müddette Cumhurbaşkanımızın şahsen takibiyle bu türlü büyük bir tertibi yapmamız takdire şayan. Avrupa Cimnastik Birliği bilhassa bu nedenle teşekkürlerini iletti. Salonundan takımına, otelden her türlü süreçlere kadar tertip 10 üzerinden 10 aldı. Türk cimnastiğinin önü açık, bu kadar ilgi varken atletlerimizin madalya almaması mümkün değil.” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir