Ayşe Begüm Onbaşı ‘Onur Ödülü’ aldı

Aerobik cimnastik kısmında Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan Red Bull sportmeni Ayşe Begüm Onbaşı, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Yılın Yıldızları Ödül Töreni’nde ‘Onur Ödülü’ aldı. Genç yaşına karşın 100’den fazla madalya kazanan Onbaşı, başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Türkiye’nin gelecek vadeden atletleri ortasında üst sıralarda yer alan Red Bull atleti Ayşe Begüm Onbaşı, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Son olarak Eylül ayında Tunus’ta düzenlenen Akdeniz Oyunları Aerobik Cimnastik Gençler Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Onbaşı, 17’ncisi düzenlenen Yılın Yıldızları Mükafatları Töreni’nde ‘Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen ödül merasiminde konuşan Onbaşı, “Beni bu mükafata layık gördükleri için çok memnun oldum. Bu sene dünya çapında çok kıymetli yarışlara katılacağım. Elimden gelenin en uygunu yapıp altın madalyaları tekrar ülkemize kazandırmak istiyorum” sözünü kullandı.

Spor mesleğine Manisa’da devam eden Onbaşı, 2015’te Meksika’da gerçekleşen Dünya Şampiyonası’nda 12-14 yaş kümesinde dünya üçüncüsü olduktan sonra 2016’da Güney Kore’de düzenlenen Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası’nda 15-17 yaş kümesinde altın madalya ile tamamlamıştı. Yurt içi ve yurt dışında katıldığı turnuvalarda 100’ün üzerinde madalya kazanan atlet, İtalya’da düzenlenen Avrupa Aerobik Şampiyonası’nda da altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonluğu unvanının yanına Avrupa Şampiyonluğunu da eklemişti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir