Gaziemir cimnastik şölenine hazır

Gaziemir ilçesinde, 5. Milletlerarası Gaziemir Belediyesi ve Şavkar Ritmik Cimnastik Cumhuriyet Turnuvası’yla bir prensip imza atılıyor. 27-28 Ekim’de Sarnıç’ta bulunan Mustafa Kemal Atatürk Çok Emelli Spor Salonu’nda düzenlenecek olan turnuvaya; Türkiye, Rusya, Amerika, Kazakistan, Türkmenistan, Ukrayna, Macaristan, Gürcistan’dan 19 grup, 190 sportmen, 32 antrenör ve 15 hakem olmak üzere toplamda 237 kişi katılacak. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Gaziemir Belediye Lideri Halil İbrahim Şenol, çocukları spora yönlendirmek için çalıştıklarını söyledi.

Şenol, “Turnuvamızı her yıl daha da geliştirerek gerçekleştiriyoruz. Çok hoş sportmenler yetiştiriyoruz. Çocuklarımıza sorduğumda ilerleyen yıllarda olimpiyatlara gitmek istediklerini söylüyorlar. Bu durum da bize gurur veriyor. Belediye olarak çocukları spora yöneltmeye ve makus alışkanlardan kurtarmak için çalışıyoruz. Barış ve dostluk kavramlarını sporla aşılamaya çalışıyoruz. Atletizm kadromuz Üstün Lig’e çıktı. Muvaffakiyetler bizleri daha da hırslandırıyor. Çocuklarımızı daha yeterli yerlerde göreceğimize kuşkumuz yok” sözlerini kullandı.

Şavkar Cimnastik Spor Kulübü Lideri ve Jimnastik Federasyonu Asbaşkanı İsmail Göktekin de, Gaziemir Belediyesi’ne takviyelerinden ötürü teşekkür etti. Göktekin, “Heyecanımız her geçen yıl artıyor. Turnuvayı sevgi ve özveriyle gerçekleştiriyoruz. Turnuva sona erdikten sonra konuklar ayrılırken bizlere teşekkür ediyor. Liderimizin dayanakları bizim için çok değerliydi ve onlar da her vakit yanımızda oldular. Gaziemir Belediyesi’nin dayanaklarıyla buraya geldik” dedi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir