Jimnastikte ulusallar olimpiyat kotası için son viraja hazırlanıyor

Şampiyonada Türkiye’yi, bayanlarda ferdi olarak temsil edecek atletler Göksu Üçtaş Ulu, Tutya Yılmaz ve Nazlı Savranbaşı, erkeklerde grup olarak temsil edecek Ferhat Arıcan, Ahmet Lider, İbrahim Çolak, Yunus Emre Gündoğdu, Mustafa Arca ve Sercan Demir, jimnastik salonunda kampa girdi.

Atletler, antrenörler eşliğinde günde çift egzersiz yapıyor. Ulusallar, şampiyonada birinci 12 ekip ortasında yer alırsa olimpiyatlara gitmeye hak kazanacak.

“OLİMPİYAT KOTASINI EKİP OLARAK ALACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Erkekler grubunun antrenörlerinden Yılmaz Göktekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonanın 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesi en değerli viraj olduğunu söyledi.

Sıkı bir kamp programı geçirdiklerini belirten Göktekin, “Bir evvelki şampiyonada birinci 15’e girmeyi başarmıştık. Olağan ki bu bizim için kâfi değil. Çok küçük puan aralıkları nedeniyle birkaç ülkenin gerisinde kalmıştık. Burada, o ülkeleri de geçerek birinci 12’ye girme maksadımız var.” dedi.

Göktekin, başarılı olacaklarına inandıklarını söz ederek şöyle konuştu:

“Sporcular hazır, bizler de hazırız. Dünya Şampiyonası’nda yarışacak takımı, çok düzgün tahliller, istatistikler ve performans sonuçlarına nazaran belirledik. Çok güzel bir ekip oluşturduğumuzu düşünüyorum. Bu grup şampiyonada birinci 12’ye çok rahatlıkla girecektir. Tüm atletlere güveniyoruz. Orada olimpiyat kotasını kadro olarak alacağımıza inanıyorum. Tokyo 2020’de inşallah ülkemizi ekip olarak temsil edeceğiz.”

ULUSAL ATLETLER UMUTLU

Ulusal atlet İbrahim Çolak da olimpiyatlara kadro olarak gitmek için güçlü halde hazırlandıklarını vurgulayarak, “Dünya Şampiyonası’nın değeri, Tokyo Olimpiyatları’nın seçmesi olması. Amacımız olimpiyatlara ekip olarak gitmek. Bu nedenle en yeterli 12 ülke ortasına girip olimpiyatlara kadro olarak gitmeye hak kazanmak istiyoruz. Herkes buna inanmış biçimde çalışıyor. Ben âlâ şeyler olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Ulusal sportmen Göksu Üçtaş Ulu da olimpiyat kotası için kuvvetli bir kamp süreci geçirdiklerini belirterek, “2020 Tokyo Olimpiyatları için kota peşinde koşacağız. Umarım her şey istediğimiz üzere olur. Bayanlarda her ne kadar ferdî kota alacak olsak da bir grup içerisinde idmanlarımız çok hoş biçimde devam ediyor. Umarım olimpiyatlar için ortamızdan en az 1 bayan atlet kota alacak.” tabirini kullandı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir