Manisa BBSK’nin ‘Altın Kızı’ Tunus yolcusu

Manisa BBSK’nin ‘Altın Kızı’ Tunus yolcusu

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un altın kızı Ayşe Begüm Onbaşı, 19-22 Eylül tarihlerinde Tunus’ta yapılacak olan 3. Comegym Akdeniz Oyunları Aerobik Cimnastik Gençler Şampiyonası’nda yarışacak.

Yurt içinde ve yurt dışında katıldığı yarışlarda gururumuz olan Manisa Büyükşehir Belediyespor’un altın kızı Ayşe Begüm Onbaşı, 19-22 Eylül tarihleri ortasında Tunus’ta yapılacak olan 3. Comegym Akdeniz Oyunları Aerobik Jimnastik Gençler Şampiyonası’nda yarışacak. Muradiye Spor Kompleksi’nde bugün gerçekleştirdiği idmanla hazırlıklarını tamamlayan Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye’yi muvaffakiyetle temsil etmek için tek bayanlar aerobik jimnastik kolunda yarışacak.

Maksadının altın madalyayla Türkiye’ye dönmek olduğunu söyleyen Ayşe Begüm Onbaşı,, “Tunus’ta gerçekleşecek olan şampiyonada aerobik cimnastik kısmında tek bayanlarda müsabakalara katılacağım. Geçen sene tek bayan, çift, trioda Türkiye Ulusal kadrosu olarak yarışmış ve altın madalya kazanmıştım. Bu senede amacım tek bayanlarda yarışıp altın madalya kazanmak. Umarım amacıma ulaşırım” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Jimnastik Grubu antrenörlerinden Emre Değirmenci ise yaptığı açıklamada, “Ayşe Begüm Onbaşı, son olarak 13-15 Temmuz tarihleri ortasında Bursa’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda 1. olmuştu. Şu anda hazırlıklarımızı tamamladık. Çalışma devrimiz çok yeterli geçti. Ayşe Begüm Onbaşı, ülkemizi, ulusal kadromuzu ve kulübümüzü yeniden en yeterli biçimde temsil edecektir. Manisa Büyükşehir Belediye Liderimiz Cengiz Ergün’e, kulüp liderimiz Mevlüt Aktan’a ve idare konseyimize bizlere sağladıkları imkanlar nedeniyle çok teşekkür ederiz. Ayrıyeten Manisa Gençlik Hizmetleri Spor Vilayet Müdürlüğüne, Atatürk Spor Kompleksi’nde bizlere çalışma imkanı sağladığı için de teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.


(Manisa’nın ”Altın Kızı”…)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir