Manisa’nın gururu Ayşe Begüm Onbaşı’nın büyük heyecanı

17 yaşındaki atlet Portekiz’in Cantanhede kentinde 28-31 Mart tarihleri ortasında düzenlenecek Aerobik Cimnastik Dünya Kupası’nda kendisi üzere birçok milletlerarası derecesi bulunan Buyruk Erışık’la birlikte madalya kovalayacak. Genç yaşında 2016’da Güney Kore’de Dünya Şampiyonu, 2017’de İtalya’da Avrupa Şampiyonu, 2018’de Okul Olimpiyatları ve Akdeniz Oyuncuları şampiyonu Ayşe Begüm, idmanlarını Ulusal Kadro Antrenörü Mehmet Ali Ekin eşliğinde Manisa Muradiye Spor Salonu’nda sürdürüyor.

Portekiz’deki şampiyona öncesi büyük heyecan yaşayan Ayşe Begüm Onbaşı ve Buyruk Erışık, tek maksatlarının kürsüye çıkıp ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek olduğunu söyledi. Büyükler (senior) kategorisinin gençlerden farklı olduğunu belirten Ayşe Begüm, “Bu sene Portekiz’de düzenlenecek olan Aerobik Jimnastik Dünya Kupası’nda tek bayanlarda uğraş edeceğim. Buradaki asıl gayem finale kalıp daha sonra birinci defa altın madalya almak olacak. Buyruk de tek erkeklerde yarışacak. Bu Dünya Kupası aslında Bakü’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nın elemesi niteliğinde. Burada hoş sonuçlar bulursak Bakü’ye de katılma hakkı bulacağız. Gayemiz büyüklerde Avrupa Şampiyonası’na katılıp ülkemizi en uygun formda temsil etmek” dedi.

Ayşe Begüm Onbaşı, “15-17 yaş ve senior kategorisi ortasında büyük bir fark var. Nitekim büyüklerde ismine yakışır bir heyecanı var. Olağanda çok kolay yaptığınız bir hareketi titreyerek yapabiliyorsunuz. Birinci kez yarışacağımız için heyecanlıyız. En düzgününü yapacağımızın kelamını veriyoruz. Ayrıyeten Türkiye Cimnastik Federasyonu Lideri Suat Çelen ve Gençlik Hizmetleri Vilayet Müdürü Yunus Öztürk’e sundukları imkanlar için teşekkür ederim” diye konuştu.

Buyruk Erışık ise, “Begüm’ün de dediği üzere senior kategorisinde bu sene birinci kere yarışacağız. Portekiz’de Türkiye’yi en âlâ halde temsil edeceğiz. Birinci defa podyuma çıkacağımız Portekiz’de amacımız evvel birinci sekize kalmak, akabinde da finale kalıp şampiyon olmak ve İstiklal Marşımızı okutmak” dedi.

EKİN: “HEDEF İSTİKLAL MANŞI’NI OKUTMAK”

Aerobik Cimnastik Ulusal Grup Antrenörü Mehmet Ali Ekin, Portekiz’de amaçlarının İstiklal Marşı’nı okutmak olacağını söyledi. Ekin, “Aerobik Jimnastik Dünya Kupası’nda 4 sportmen, 2 antrenör ve 1 memleketler arası hakem ile ülkemizi temsil edeceğiz. Her kategoride birinci gayemiz İstiklal Marşımızı okutabilmek. Bu gayeye ulaşmak için haftalardır çalışıyoruz. Ayşe ve Buyruk bu sene birinci kez senior kategorisinde yarışacaklar. Bunun heyecanı var. Bizim Ulusal Kadro olarak asıl amacımız mayıs ayında Bakü’de yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na katılmak. Burada istediğimiz sonuçları alırsak ki biz almak için gayret edeceğiz, Avrupa Şampiyonası için büyük moral olacak. Portekiz’den sonra gayemiz Avrupa Şampiyonası. Avrupa Şampiyonası’nda İstiklal Marşımızı hem de dostlarımız Azerilerle birlikte okutursak, ülkemiz ve Türk cimnastiği ismine çok hoş bir muvaffakiyet elde etmiş olacağız. Herkesin duasını bekliyoruz” dedi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir