Suat Çelen: Olimpiyatta madalya talihimiz yok demek olmaz

Türkiye Cimnastik Federasyonu Lideri Suat Çelen, Türk cimnastiğinin olimpiyatlara gidebilmeyi başaran değil, gittiği olimpiyatlarda madalyalar alan bir branş olmasını hedeflediklerini belirtti.

Çelen, yaptığı açıklamada, cimnastikte son devirlerde kıymetli başarılara imza atıldığını söyledi. Bu muvaffakiyetin grup çalışması olduğunu söz eden Çelen, atletler ve antrenörlerin planlı bir halde çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Organize çalışmanın geri dönüşümlerini olumlu bir formda aldıklarını aktaran Çelen, şöyle devam etti:

“Gençlik ve Spor Bakanlığımız bize her daim inanıyor ve dayanak oluyor. Bizim federasyon olarak vazifemiz, devletimizin bize verdiği imkanı direkt atletlerimiz ve kulüplerimizle buluşturmak. Biz bunu düşünüyoruz. Bu yolda hareket ediyoruz. Atletlerimizin üzerlerindeki gerilimi azaltması için ‘başarı sizin, başarısızlık bizim’ diyoruz. Gurur duyuyoruz onlarla. Hoş bir aile olduk. Türk cimnastiği olimpiyatlara gidebilmeyi başaran değil, gittiği olimpiyatlarda madalya alan bir branş olacak. Cimnastik ailesi süratle büyümeye devam ediyor”Türk cimnastiği olimpiyatlara gidebilmeyi başaran değil, gittiği olimpiyatlarda madalya alan bir branş olacak. Cimnastik ailesi süratle büyümeye devam ediyor” dedi.

Çelen, Türkiye’de son vakitlerde cimnastiğin daha geniş bölümlere yayıldığını vurgulayarak, alt yapıya büyük ehemmiyet verdiklerini lisana getirdi.

“OLİMPİYATTA MADALYA TALİHİMİZ YOK’ DEMEK OLMAZ”

Alttan yetişen sportmenlerin ilerleyen süreçte hoş muvaffakiyetler elde edeceğine değinen Çelen, şunları kaydetti:

“Artık 12 vilayetten 81 ile çıkan, binlerden yüz binlere gelen cimnastik ailesi süratle büyümeye devam ediyor. Şu an 4 kotamız var. Yeniden sürecimiz devam ediyor. Ritmik ve trambolinde kota almaya çalışıyoruz. Biz federasyon olarak 3 atletle katılmayı planlıyorduk. Amacımızın üzerine çıktık. Türk cimnastiği olimpiyatlara gidebilmeyi başaran değil, gittiği olimpiyatlarda madalya alan bir branş olacak. Dünya birincisi ve ikincisi bizde. ‘Olimpiyatta madalya bahtımız yok’ demek olmaz.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir