Tutya Yılmaz jimnastiği bıraktığını açıkladı!

Tutya Yılmaz jimnastiği bıraktığını toplumsal medya hesabından bu sözlerle duyurdu;

JİMNASTİĞİ BIRAKIYORUM…
3 yaşımda başlayan ve kesintisiz 17 yıl süren jimnastik mesleğime bugün prestiji ile veda ediyorum. Hayatım boyunca kendimle gurur duyacağım, muvaffakiyet ve keyifli anlarla dolu şahane bir 17 yıl geçirdim

Daha da kıymetlisi ulusal atlet olarak ay yıldızlı armayı taşımak, bu ülkeye hizmet etmek benim için gururdu; hayatım boyunca bu gururu onurla taşıyacağım

Bugüne kadar manevi dayanaklarını üzerimde hissettiğim Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’na, Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Öncelikle şunu tabir etmeliyim ki; jimnastik yaptığım mühlet boyunca katıldığım müsabakalarda podyuma hiçbir vakit madalya emeli ile çıkmadım.

Benim temel ve öncelikli gayem; yapabildiğimin en güzelini yaparak ülkemi memleketler arası alanda muvaffakiyetle temsil etmek oldu. Bunu başardığıma inanıyor, muvaffakiyet haneme kaydediyorum.

17 yıl boyunca sayısız defa yarıştım, sayamadığım kadar madalya kazandım ancak 17 yılda kazandığım en değerli madalyam benden ilham alarak jimnastiğe başlayan minik kardeşlerim, çocuklarına beni rol model olarak örnek gösteren ailelerin sevgisi oldu.

20 yaşında bir genç kız için bundan daha büyük bir muvaffakiyet ve memnunluk var mı? Bu onur madalyasını hayatım boyunca gururla taşıyacağım.

Eğitim, benim ve ailem için her vakit en büyük önceliğimiz oldu. Bu müddette eğitimin ve sporun bir ortada götürülebileceğini gösterdiğime inanıyorum.

Jimnastik mesleğim mühletince anaokulunda başlayıp lise mezuniyetim dahil İTÜ üzere esaslı, akademik geleneği olan bir eğitim kurumundan muvaffakiyetle mezun oldum. Elbette ki bu başarıda öğretmenlerimin katkısı çok yüksek. İtü Geliştirme Vakfı Okulları ailesine ne kadar teşekkür etsem az! Yeterli ki varsınız.

Ulusal formamın yanı sıra İTÜ Spor Kulübü atleti olarak İTÜ forması ile yarışmakta hayatım boyunca unutmayacağım en değerli deneyimlerimden biri oldu. İTÜ Spor Kulübüne de teşekkürlerimi sunuyorum.

Amaçları olan, kendine güvenen, ne istediğini bilen ve ayakları yere sağlam basan bir genç kız olarak bugüne kadar daima hayallerimin peşinden koştum, bundan sonra da hayallerimi kovalamaya devam edeceğim.

Her veda bir başlangıçtır. Orijinal bir başlangıç olan üniversite ömrümün başlayacak olmasının mutluluğuyla büyük bir heyecan taşıyorum içimde. Bana kucak açtıkları için başta Mütevelli Heyet Lideri Sayın Hüsnü Özyegin’e ve tüm ÖZÜ Ailesine tek tek teşekkür ederim.

Sevgili Antrenörüm Fernando de Jesus Guerrero…. Birlikte o denli çok şeyin üstesinden geldik ki, ne yazsam az kalacak. Her şey için teşekkürler. Ve natürel ki üzerimde emeği olan tüm teknik takımıma minnetlerimi sunuyorum.

Sıhhat Sponsorum Acıbadem Sıhhat Kümesine, İdare Heyeti Lideri Mehmet Ali Aydınlar’a ve âlâ günde berbat günde daima yanımda olan, sakatlık sürecimi en yeterli formda atlatmamı sağlayan dünyanın en yeterli tabiplerinden Prof. Dr. Ömer Taşer Hocama, şahane takımına teşekkür ederim.

Bâtın kahramanlarımdan biri de The Marmara Otelleriydi! The Marmara Otellerinin sahibi Kaan Gürsel’e maddi, manevi dayanakları için ne kadar teşekkür etsem az.

Fizyoterapistim Mesut Ağabeyime, Kondisyonerim Celal Ağabeyime ve Mentörüm Turgay Biçer’e dayanakları için çok teşekkür ederim.

Bana inanan, kalplerine basan, aileden biri üzere hissettiren İng Türkiye ailesine, bilhassa de sevgili Pınar Abay’a bugüne kadar ki takviyeleri için çok teşekkür ederim.

En büyük teşekkürüm ise SİZLERE… Aile dışında da şartsız sevginin varlığını gösterdiniz. O denli hoş desteklediniz, o denli hoş sahiplendiniz, o denli hoş iletilerle yüreklendirdiniz ki, tahminen de en çok bunu özleyeceğim….

Sevgili arkadaşlarım… Çocukluğumdan bu yana daima yanımdaydınız, büyüdük hala birlikteyiz, hayat uzunluğu birlikte kalabilmeyi diliyorum. Sevginizi kalbimde hissetmek muhtemeşem bir his… Yeterli ki varsınız!

Sevgili Meliha Ablam… Benim için abla sözünün tam karşılığısın seni çok seviyorum, yeterli ki varsın!

Son teşekkürüm ise AİLEME… Bana daima inandıkları, her şartta beni destekledikleri ve MADDİ/MANEVİ tüm imkanlarını önüme serdikleri için hayatım boyunca onlara minnet duyacağım. Düzgün ki sizin üzere hoş yürekli, aydın, çocuklarına evvel insan olmayı öğreten bir aileye sahibim…

Biraz daha yazarsam ağlayacağım sanırım. Her şey için teşekkürler, hakkınızı helal edin. Profesyonel spor ömrüm bitmiş olsa da spora devam elbette. Farklı projelerle buralarda olmaya devam edeceğim. Sevgiyle, memnunlukla ve sıhhatle kalın.

Herkese kucak dolusu sevgiler

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir